OfisPROYaşamı Kolaylaştıran Hizmetler

VERİ MERKEZİ (DATACENTER) ÇÖZÜMLERİ

İnternet ortamındaki sunucular üzerinde kritik uygulamalar barındıran kurumlar için sürekli erişilebilirlik ve yüksek performansa sahip altyapı hayati önem taşımaktadır. Bu tip uygulamaları kendi alt yapılarında barındırmak isteyen kurumlar, uzman personel istihdam etmenin yanı sıra, sunucularının kesintisiz hizmet verebilmesi için gereken her türlü donanımı (UPS, klima, jeneratör vb.) bünyelerinde bulundurmak zorundadır. Geniş bant internet altyapısı üzerinden sunulması gereken bu tip hizmetler için özel yatırımlar yapmak, kurumlar için fazlasıyla maliyetli uygulamalardır. Bu nedenle, çok iyi planlanması ve hesaplanması gereken yatırımların başında gelir.

OfisPRO, gerçek iş değeri elde etmek için çözümlerin iş kollarını doğrudan destekleyecek şekilde optimize edilmesi gerektiğinin farkındalığı ile hareket etmektedir. Yükselişte olan sanallaştırma ve bulut bilişim teknolojilerinden faydalanarak, aşağıdaki başlıkların da aralarında olduğu operasyonlarda maliyet verimliliği ve işletme çevikliğini iyileştirebiliyoruz:

Tasarım ve Planlama

Giderek daha karmaşıklaşan bilgi sistemlerinin, daha hızlı tasarımı ve planlamasını kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda yaparak, en kısa süre içerisinde en uygun çözüm alternatifleri oluşturuyoruz. Kuruluş ihtiyaçlarına göre, kuruluş bünyesinde merkezi veya paylaşımlı dağıtılmış şebeke bilgi işlem çözümleri oluşturabiliyor, yada kuruluşun tüm bilgi sistemleri ihtiyacını yüksek kapasiteli veri merkezlerinde düşük yatırım maliyeti ile, yüksek uzmanlık düzeylerinden yararlanarak, azaltılmış risk ve yüksek esneklik avantajlarından yararlanmalarını sağlayabiliyoruz.

Veri Depolama Sistemleri, Bulut Bilişim ve Sanallaştırma

Geleneksel bilgi sistemlerinin aksine bulut bilişim ve sanallaştırma, özellikle birden fazla sunucu alt yapısı olan firmalar için, bilgi işlem yatırımlarında %65'e varan tasarruf sağlamaktadır. Sanallaştırma sayesinde, sunucuların konsolide edilmesi ile birlikte, donanım maliyetleri düşüyor, teknik bakım ihtiyaçları azalıyor ve sistemlerin kullanım dışı kalma riski neredeyse ortadan kalıyor. Bunların bereberinde teknik iş gücüne olan ihtiyaç da azaldığından personel maliyetlerinde de önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor.

Bulut Bilişim (Cloud Computing) sayesinde kruluşların tüm donanım ihtiyaçları ortadan kalkıyor. Personel yatırım maliyetleri ise neredeyse tamamen ortadan kalkabiliyor. Kuruluşların tüm bilgi işlem sistemlerini, bir veri merkezine taşıması ile birlikte, sadece ihtiyaçları doğrultusunda ve kullandıkları kadar ödeme yapmalarıile maliyetler minimize oluyor.

OfisPRO'nun mevcut veri depolama yapıları, çok sayıda Disk’e yayılmış değişik seviyelerde RAID ve Hot-Spare güvenlikli, yüksek Cache kapasiteli, paylaşımlı bir yapıda tasarlanmıştır. Tüm müşteri sunucuları, çok sayıda fiziksel Disk’e yayılmış, cache kullanımlı bu hızlı veri depolama yapısından yararlanmaktadır. Disk Sistemi üzerinde erişim istatistikleri incelenerek, LUN yapısı ve performans kriterleri dinamik olarak, veri depolama yönetim yazılımları kullanılarak yönetilmektedir.

Sunucu Sistemleri

OfisPRO, bir çok sunucu üreticisi ile başlattığı stratejik işbirliğini geliştirerek sürdürmektedir. Türkiye’de bir çok üreticinin global müşterilerine hizmet vermeye yetkili ve lisanslı partneri olan OfisPRO, sertifikalı uzman kadrosu ve geniş servis seçenekleri ile fark yaratmaktadır.

OfisPRO, bugün telekomünikasyon, üretim, dağıtım, finans, ulaştırma ve kamu sektörlerine ihtiyaçları doğrultusunda seçilen, üstün performans ve yüksek ölçeklenebilirlik gibi pek çok özelliği içeren sunucu yazılım ve donanımlarını sunmaktadır.

Deneyimli ve uzman satış ve destek kadrosu ile OfisPRO, kurumların sunucu ihtiyaçları doğrultusunda, sistem tasarımından planlanmasına kadar, satış ve kurulum sonrası destekleri ile çok geniş yelpazede hizmet vermektedir.

Yazılım Çözümleri

Bilgi Teknolojileri alanında yazılımlar en önemli rolü üstlenmektedir. Uyugn yazılım seçiminden, yazılımların kurulumu ve kuruluşun yapısına uyarlanması aşamalarında en küçük bir hata geri dönülmez mali kayıplaa yol açabilmektedir. Özellikle ERP, MRP ve diğer otomasyon sistemlerinin seçiminde ve uygulanmasına yapılacak hatalar, ciddi boyutlara ulaşan iş güçü kaybı ve beraberinde zararları getirebilmektedir.

OfisPRO, uçtan uca sunduğu danışmanlık, planlama ve uygulama hizmetleri ile yazılım konusunda kuruluların doğru seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır.

Danışmanlık, Planlama ve Uygulamasını yaptığımız bazı konu başlıkları:

  • Altyapı ürünlerinin yaygınlaştırma projeleri, yeni sürümlerin geçiş projeleri, Active Directory ve Kimlik Yönetimi, Sistem Yönetimi çözümleri.
  • İnternet, extranet ve intranet projeleri geliştirme ve yaygınlaştırma çözümleri.
  • Exchange, Sharepoint Server ve Net tabanlı entegrasyon projeleri.
  • Exchange ve ISA Server tabanlı çözümler.
  • E-posta, varlık ve anlık ileti (IM), birleşik ileti, Internet üzerinden ses iletimi (VoIP), arama yönetimi ve sesli-görüntülü Web konferansı planlaması, dağıtımı ve yönetimi çözümleri.
  • Windows Server teknolojileri ile ağ altyapı çözümlerinin tasarlanması, dağıtımı ve uyarlanması projeleri.
  • Office sistemiyle geliştirilen projeler
  • Select ve Enterprise Agreement Projeleri, Lisans Teslimi.
  • Diğer İş Uygulamaları